wtorek, 19 czerwca 2012

Sezam otwarty

Wczoraj wieczorem spotkaliśmy się w dużym gronie i dyskutowalismy o pieniądzach. Temat okazał się szeroki. Rozmawialiśmy o kulturowym i społecznym aspekcie pieniędzy, o przekonaniach jakie mamy na ich temat, o utartych schematach myślenia i powiedzeniach typu "od nędzy do pieniędzy"; "pieniądze są brudne". Oprócz głównego tematu pojawiły się wątki naszych życiowych doświadczeń związanych z zarabianiem, z chęcią życia z naszych pasji i robienia tego co naprawdę lubimy robić. W praktyczny sposób udało nam się zintegrować nasze potencjały, które możemy rozwijać już teraz. Okazało się, że nie potrzebujemy pieniędzy, aby czuć się szczęśliwymi, wartościowymi czy bezpiecznymi. Pieniądze, jak się okazało są środkiem do celu, a nie celem samym w sobie. Naprawdę bogate i ekscytujące życie, pełne pasji i robienia tego co się lubi możemy prowadzić bez posiadania pieniędzy. Doszlismy do wniosku, że pieniądze sa energią. Trzeba pozwolić sobie na jej przepływ, na wymianę, na dawanie i branie i zapraszać je do swojego życia. Ważna jest też równowaga między 'zarabianiem' a 'wydawaniem'.  

Dziękujemy wszystkim uczestnikom!!!

Jak zwykle było ucząco, karmiąco i naprawdę ekscytująco.
Wszystkim życzę z całego serca spełnienia marzeń, realizacji pasji oraz kasy...




Następne spotkanie w cyklu Cafe Pop już we wrześniu!!!



środa, 6 czerwca 2012

Sezamie otwórz się

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu Cafe POPularna. Tym razem porozmawiamy o pieniądzach




ZAPRASZAMY!!!!

wtorek, 5 czerwca 2012

Laboratorium na Mother Power

W sobotę 26 maja odbył się super piknik dla rodziców z dziećmi Mother Power. Było dużo ciekawych atrakcji. Atmosfera była bardzo przyjemna. Dzieci i rodzice mogli znaleźć coś dla siebie. Pośród licznych stoisk swoje miejsce znalazło też Laboratorium Psychologii Procesu. Aktywnie zangażowało się w życie pikniku...







Dziękujęmy wszystkim za zainteresowanie Laboratorium i zapraszamy na warsztaty, spotkania oraz  do brania udziału z nami na kolejnych ciekawych eventach.


czwartek, 24 maja 2012

Otwarta super impreza dla Rodziców z dziećmi



W imieniu Laboratorium Psychologii Procesu oraz swoim zapraszam wszystkich zainteresowanych rodziców razem z pociechami na wyjątkowe wydarzenie:



Szczególnie zapraszam do strefy C, gdzie o godzinie 13.00 oraz 15.00 odbędą się darmowe, otwarte wykłady prowadzone przeze mnie:



Oprócz wyżej wymienionych zapowiada się mnóstwo innych atrakcji.
Szczegółowy plan można znaleźć pod linkiem:
www.facebook.com/MotherPowerPL


ZAPRASZAMY!!!!!

środa, 23 maja 2012

Czas królewny Śmieszki

Mimo niskiej frekwencji na ostatnim spotkaniu Cafe udało nam się po raz kolejny pointegrować fajne kawałki. Pojawiła się dziecięca spontaniczność, kontakt z najgłębszymi potrzebami oraz nieporuszone bycie. Wiedźmy latały w powietrzu, krytycy milkli na wieki, małe łezki kręciły się w oczach. Oddech kreatywnej wymiany wypełnił cztery ściany:)

Lustereczko powiedz przecie któź jest najpiękniejszy  w świecie...spytała wiedźma i ukłuta wrzecionem padła na ziemię z radości


poniedziałek, 21 maja 2012

współczesny budda

Kim może być współczesny budda?
Może nonkonformistą, który opiera się wszystkim pokusom kultury masowej? A może właśnie umie czerpać z tej kultury, bo nie cierpi katuszy  kiedy ma starszy model ipoda niż ten, który reklamują w tv. Mimo, iz świat pędzi do przodu on nadal żyje w swoim tempie. Może hoduje kwiatki w ogrodzie i słucha śpiewu ptaków, a może kocha samochody i ściga się na torach?  Z zawodu jest nauczycielem, a może dyrektorem wielkiej korporacji, który kieruje się dobrem? Czy nosi garnitury, czy może wymięte t-shirty i sprane jeansy? Czy dba o dietę, czy może pozwala sobie na podwójną porcję frytek i lody w czasie lunchu? Czy jest wysportowanym atletą, czy może krępej budowy brzuchaczem? Jak odbierają go inni? Czy jako życiowego nieudacznika i aspołecznego dziwoląga,  czy raczej jak zwykłego, przeciętnego  obywatela globalnej wioski?  Czy współcześnie ktoś taki jak oświecony budda ma w ogóle szanse na byt?
Myślę, że ma i to całkiem spore. Kim jest, co robi, jak wygląda - to nie ma znaczenia, bo forma to tylko forma. Liczy się byt. Oświecony byt czyni dobro gdziekolwiek się znajduje. Myślę, że umie czerpać z życia to co najlepsze, zachowując wielki dystans do siebie i świata. Energia, którą emanuje przyciąga innych ludzi. Jest radością, miłością  i esencją istnienia. Jest luzakiem, pracusiem, mistykiem i tysiącem innych iemów... Po prostu JEST