wtorek, 9 października 2012

Sobotnie spotkanie Społeczności POP

W sobotę 6 października w Laboratorium Psychologii Procesu odbyło się otwierające nowy rok szkolny spotkanie Społeczności POP. Przybyła duża grupa studentów zarówno I jak i II fazy i czterech nauczycieli. Na spotkaniu planowany wcześniej proces grupowy nie doszedł do skutku. Omawialismy różne tematu, głównie związane z tematem Samorządu, dalszych kierunków i rozszerzania działań popowych w świecie. Rozmawialismy też na tematy związane z naszym internetowym stringiem. Studenci różnych lat mieli okazję do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami oraz pomysłami. Była to kolejna okazja do poznania się bliżej. Wspólnie ustalilismy, że jeszcze w tym roku odbędzie się  następne spotkanie.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy jeszcze nigdy nie byli na spotkaniu społeczności do przybywania, bo jest to super okazja do poznania innych studentów, nauczycieli oraz do budowania naszej pop-wspólnoty.
 

piątek, 5 października 2012

Wakacje!

W wakacje milczałyśmy, ale to nie znaczy, że nic u nas się nie działo.
Działo się wiele.
Na samym początku lipca odbyła się u nas część zajęć Intensywnego Kursu Psychologii Zorientowanej na Proces. Prowadziła go Agnieszka Kramm, a asystowała Marta Pociecha. Potem swoje kilka dni prowadziła również u nas Bogna Szymkiewicz. Było to kilka niezwykle intensywnych dni, za które bardzo dziękujemy! Piękne prace, mocne spotkania, przepływ.

W lipcu odbył się warsztat letni dla kobiet, zaawansowanej grupy, która pracuje ze sobą już dość długo.

Na warsztacie tworzyłyśmy tarcze naszej osobistej mocy:


oczyszczałyśmy się w szałasie potów:



 pracowałyśmy ze spiralą:

śmiałyśmy się do rozpuku, płakałyśmy, uczyłyśmy co oznacza budowanie wspólnoty, jak dobrze się komunikować.
Warsztat prowadziła Agnieszka Kramm w asyście Ani Ziółkowskiej.

Było naprawdę pięknie, mocno, prawdziwie, poruszająco, wzruszająco i zmieniająco!

Bardzo wszystkim uczestniczkom dziękujemy.
A na zakończenie wakacji kilka osób z naszego zespołu znalazło się w Barcelonie. A tam – owoce morza i cava, piękne widoki, zabawa w Sabotażystę (polecamy!), gorąco i relaks. Barcelonę lubimy niezmiernie, była wisienką na torcie wakacyjnych wypraw.


Po tym wszystkim – gotowe do pracy, pełne pomysłów, energii i chęci z przyjemnością spotkamy się z Wami.

Klinika Śniącego Ciała


Rusza długo wyczekiwany projekt Klinika Śniącego Ciała. Co to jest? Wiele osób od dawna zgłasza się do nas na psychoterapię, z pytaniem o możliwość tańszych sesji. Udało nam się taki projekt zaplanować, zdobyć trochę funduszy, i projekt we współpracy z Fundacją Miejsce Kobiet - rozpoczyna się. Terapeutami w Klinice są osoby z naszego zespołu, a także nasze trzy stażystki.  Cieszymy się z niego bardzo. Mamy nadzieję, że będzie to nasza mała cegiełka w wychodzeniu poza schemat, w którym psychoterapia jest ekskluzywnie dostępna tylko części świata. Ruszamy!
Zapraszamy - ulotka informacyjna już na naszej stronie, będzie też zamieszczona na blogu.

Zdjęcie z pierwszego zebrania zespołu Kliniki:





Lab Power

 
 
Na wczorajszym, kolejnym spotkaniu zespołu Laboratorium stworzyłyśmy przestrzeń dla nowych pomysłów, idei i duchów, które wlatywały przez szeroko otwarte drzwi i serca.
 
 
W pracy naszego zespołu stawiamy na przyjazną atmosferę, partnerstwo i budowanie dobrych relacji opartych na zaufaniu, wsparciu i pozytywnej energii..

 
...dlatego Justyna szybko zaaklimatyzowała się w naszym przyjaznym gronie:)

 
Dzięki współpracy i szybkiego łącza możemy z łatwością wysyłać dobrą energię całego zespołu Labu w świat.

 
W dobrych relacjach i współpracy nasza siła!!!
Nastawcie się na odbiór:)
 

poniedziałek, 1 października 2012

Zespół Laboratorium w większym składzie


Pierwsze powakacyjne zebranie zespołu Laboratorium odbyło się w zeszły czwartek w słonecznej atmosferze. Dzieliłyśmy się refleksjami i wspomnieniami z wakacji.



 

 
Do zespołu dołączyła Justyna Kaczmarek. Witamy na pokładzie!!!
 
 
Do powakacyjnego obwąchiwania tematów przyłączył się jeszcze jeden niespodziewany gość - Fred.
Ku zaskoczeniu wszystkich dziewczyn Fred okazał się niezwykłym psem, który swą wyjątkową łagodnością wniósł fantastycznego ducha. Szybko podbił  nasze serca, a zwłaszcza jedno:) 
 
 
 
 
Czeka nasz rok pełen ciekawych wydarzeń, projektów, spotkań i warsztatów. Bądźcie z Nami!!!!



ZAPRASZAMY!!!


piątek, 28 września 2012

Zmiany życiowe, zmiany ciążowe

Różne zmiany w życiu sprawiają, że przystajemy na chwilę i zastanawiamy się nad sobą. Taką sytuacją jest niewątpliwie ciąża, czas niezwykły, ale jakże nowy i zaskakujący. Na początku, gdy się tylko dowiemy towarzyszą nam różne emocje, szczęście miesza się z niepewnością i obawami. Zaczyna się nowy rozdział w życiu, jak się do niego przygotować, co czytać, robić. W Internecie i na półkach w księgarniach znajdziemy mnóstwo porad, co mogę jeść, a czego nie tykać, ile mam spać, kiedy i jakie badania mam zrobić. Czy mam się zapisać na ćwiczenia, basen, jaką wybrać szkołę rodzenia, to wiele praktycznych i bardzo ważnych kwestii. Czasem w tym gąszczu marginalizujemy nasze emocje i potrzeby. Boimy się przyznać do uczuć i napięć jakie przeżywamy, żeby nie zostać odebraną jako wyrodna przyszła matka. Chowamy kawałek swojej kobiecości przed światem. Nawet nie wiemy, jak może być uwalniające gdy otworzymy się przed innymi kobietami, posłuchamy ich historii i obaw. Może się okazać, że nie jesteśmy same z naszymi myślami, że wcale nie musimy się obwiniać a po prostu dzielić z innymi. To ważne by ten czas przeżyć w spokoju i akceptacji tego co się pojawia. Warto skorzystać z grup, które oprócz pracy rozwojowej są okazją do spotkań z innymi kobietami.
Zapraszamy do tej przyjaznej przestrzeni przemiany życiowej już 13.10.2012 do Laboratorium Psychologii Procesu, więcej info na www.laboratorium-procesu.pl