wtorek, 18 grudnia 2012

Nowa kobieca grupa

Po bardzo długiej przerwie otwieram nową grupę dla kobiet. Pojawiła się na to przestrzeń, a we mnie dojrzała potrzeba i chęć. I kobiety o grupę pytają. Zapraszam więc Was z wielką radością. Blog to dobre miejsce by podzielić się bardziej osobiście tym, czym są dla mnie kobiece grupy, kręgi. Na ulotce piszę trochę bardziej oficjalnie.
Właśnie minęła 10 rocznica rozpoczęcia mojej kobiecej warsztatowej drogi. 10 lat temu zaprosiłam kobiety do pierwszej grupy. Było ich 9, pamiętam je wszystkie do dziś. Z niektórymi nadal mam kontakt. Po pierwszej z grup ruszyły kolejne.
Wiele się zmieniło we mnie przez te lata, wiele się nauczyłam, dzięki setkom kobiet, które przez moje warsztaty się przewinęły. Pojawiły się nowe inspiracje, nowe treści, nowe ćwiczenia i medytacje.
Ale wciąż ten sam jest cudowny, niepowtarzalny dreszcz radości gdy widzę, jak kobiety leczą swoje zranienia, jak rosną im (nam) skrzydła. Te warsztaty to dla mnie stwarzanie bezpiecznej przestrzeni, w której możemy przyglądać się sobie, płakać nad tym co boli, śmiać się cudownie i do bólu brzucha, słuchać się, czasem kłócić ucząc, że wypowiadanie swojego zdania, swoim głosem jest ok.
Gdy mam przerwę w prowadzeniu grup zaczynam tęsknić do niepowtarzalnego klimatu kobiecych spotkań, do ognia, i letniej łąki, do opowieści wieczornych i medytacji o świcie.
Dlaczego w grupie? Dlatego, że razem znacznie łatwiej jest przekraczać progi i ograniczenia. One często są mocno zakorzenione w kulturze, są więc wspólnie. Wspólną energią więc znacznie łatwiej jest je przetransformować. Nie ukrywam, że praca z grupą jest moją ulubioną formą pracy z ludźmi. Jakość, która we wspólnocie się wytwarza, jest niepowtarzalna.Nierzadko zawiązują się wieloletnie więzi, powstają siostrzane nici. Tak naprawdę i najbardziej osobiście - gdy siadam z kobietami w kręgu, czuję, że jestem w domu.
Tym postem bardzo dziękuję wszystkim Wam, które przez 10 lat towarzyszyłyście mi, zaufałyście, ze mną pracowałyście. Dzięki Wam, dzięki każdemu spotkaniu, dzięki trudnym sytuacjom - nauczyłam się tak wiele.
Wszystkie te spotkania mają swoje miejsce w moim sercu.
Dziękuję! I zapraszam Was, kobiety, które pragną pracy w kobiecej wspólnocie do rozpoczęcia podróży...
Wszystkie informacje na stronie Laboratorium i na stronie Fundacji Miejsce Kobiet.
Agnieszka K.



czwartek, 13 grudnia 2012

Weź - daj cd. ...

 Nie ma to jak się wymienić - już zapomniane torby i inne rzeczy poszły w dal, a każda z nas wyszła szczęśliwie obłowiona! Na pewno będziemy powtarzać ...




















niedziela, 2 grudnia 2012

Mikołajkowy WEŹ-DAJ

 
Serdecznie zapraszamy na kolejne otwarte spotkanie w ramach OPEN LAB!!!
 
Zapraszamy do wspólnej wielkiej wymiany, niech rzeczy popłyną w świat.
 
Wszystkie ubrania, które masz a wiesz, że ich nie założysz, płyty, których już nie posłuchasz, biżuteria, z której zupełnie wyrosłaś – przynieś do wspólnego kosza, podziel się – DAJ.  
 
Jeżeli zaś coś przyciągnie Twoją uwagę, coś Cię zachwyci – WEŹ to i ciesz się!
 
Celebrujemy naszą obfitość, dawanie, przyjmowanie, i wymienianie.
 
Zapraszamy Cię z ciuchami, książkami, kosmetykami, kolczykami.

Zapraszamy wszystkich, spotkanie jest otwarte. Można przyjść z dziećmi, narzeczonymi i przyjaciółmi.

Zaczynamy o 19.00 w najbliższy czwartek.
 
WEŹ-DAJ!!!

ps. niektóre z nas już mają przygotowane na zapleczu torby z ubraniami na wymianę.... Nie możemy się doczekać!
 
 
 
ZAPRASZAMY!!!!!
 
 
 

poniedziałek, 19 listopada 2012

OPEN - LAB 22.11

Jeżeli chcesz:

  • napić się herbaty i z nami posiedzieć
  • zobaczyć jak działa Fundacja i Laboratorium od środka
  • masz pytania
  • chcesz podzielić się pomysłami
  • potrzebujesz wsparcia
  • pobyć i się ogrzać
  • przyprowadzić ze sobą kogoś
  • upewnić się kim jesteśmy, zanim zapiszesz się na warsztaty czy cokolwiek innego
  • porozmawiać o pracy z procesem

Zapraszamy na kolejne spotkanie otwarte


Jesteśmy dla Was, ale też dla siebie, w co drugi czwartek, w naszej siedzibie.

Kolejny otwarty czwartek już w tym tygodniu  22 listopada! O kolejnych będziemy przypominać na FB i naszym blogu.

Godziny w których na Was czekamy – 18.00 – 20.30.



Kolejny czwartek– zapraszamy Was, jesteśmy, czekamy...



Jeżeli dzielisz nasze marzenie budowania bezpiecznej przestrzeni i zwykłych spotkań

wpadnij do nas!



Agnieszka, Agata, Ania J., Ania Z., Justyna, Marta, Sylwia
 
 
 

sobota, 10 listopada 2012

OPEN - LAB inauguracja

W czwartek otworzyłyśmy drzwi i zaprosiłyśmy do nas. Na pogadanie, na herbatę, po nic konkretnego, po prostu. Nie spodziewałyśmy się, że od razu będziemy mieć gości, raczej myślałyśmy, że trochę czasu musi minąć, zanim informacje o naszym pomyśle rozejdą się i dotrą do zainteresowanych. A tutaj - czwartkowa niespodzianka - miałyśmy pierwszych gości!
Bardzo się cieszymy, to ulga dowiedzieć się, że nie śnimy same naszego snu o wspólnocie, że inni chętnie do niego dołączają. Że można ze sobą być, bez zobowiązań, poza rolami. Że wielu z nas potrzebuje miejsca i ludzi, i znajdzie czas, aby w codziennym zagonieniu - zatrzymać się na chwilę.
Na spotkaniu urodził się pomysł, aby w jeden z czwartków odbyła się u nas pewna tajemnicza impreza, pod tytułem WEŹ - DAJ (Agnieszka R. - dziękujemy za nazwę!), na razie tylko ją anonsujemy - szczegóły wkrótce.

Bardzo dziękujemy, że jesteście z nami, że dzielicie nasze marzenia, że przychodzicie do nas!

Zapraszamy w czwartek 22 listopada na kolejny OPEN - LAB, a poniżej - zdjęcia z czwartku.












poniedziałek, 5 listopada 2012

OPEN - LAB


Z naszych snów, ze spotkań w zespole, z wielu rozmów o tym, czym jest wspólnota i jak ją budować, zrodziło się w nas pragnienie, które nabrało konkretnego wymiaru.
Dużo rozmawiamy o tym, czym jest społeczność, jak ją tworzyć, jak czuć się bezpiecznie, jak wyrażać siebie, jak budować zamiast dzielić. Poczułyśmy jak bardzo brakuje nam takiego miejsca i możliwości zwykłych spotkań. Po prostu spotkań, otwartych drzwi, bez konieczności zapisania się na sesję, warsztat czy konsultację.



Na takie właśnie otwarte spotkania Was z całego serca zapraszamy!

Co z nich wyniknie – jeszcze nie wiemy. Może będziemy po prostu siedzieć i rozmawiać, a może dyskutować, wymieniać się informacjami, budować relacje, wspierać się w pomysłach, a czasem oglądać jakiś film?



Jeżeli chcesz:
  • napić się herbaty i z nami posiedzieć
  • zobaczyć jak działa Fundacja i Laboratorium od środka
  • masz pytania
  • chcesz podzielić się pomysłami
  • potrzebujesz wsparcia
  • pobyć i się ogrzać
  • przyprowadzić ze sobą kogoś
  • upewnić się kim jesteśmy, zanim zapiszesz się na warsztaty czy cokolwiek innego
  • porozmawiać o pracy z procesem
Zapraszamy!
Jesteśmy dla Was, ale też dla siebie, w co drugi czwartek, w naszej siedzibie.
Pierwszy otwarty czwartek już 8 listopada! O kolejnych będziemy przypominać na FB i naszym blogu.
Godziny w których na Was czekamy – 18.00 – 20.30.

Od najbliższego czwartku – zapraszamy Was, jesteśmy, czekamy...

Jeżeli dzielisz nasze marzenie budowania bezpiecznej przestrzeni i zwykłych spotkań
 wpadnij do nas!

Agnieszka, Agata, Ania J., Ania Z., Justyna, Marta, Sylwia

czwartek, 1 listopada 2012

Hallowu-wei

Wu-wei brzmi egzotycznie, ale nie jest to nazwa nowego tabletu ani pralki. Wu-wei to jedna z podstawowych zasad taoizmu, która w wielkim skrócie oznacza puszczenie się z nurtem natury. Jest poddaniem się biegowi rzeczy, ale jednocześnie nie oznacza bierności. Żyjąc wu-weiowo nie leży się na kanapie zajadąc chipsami  i czekając na oświecenie:). To taki rytm nieboksowania się ze sobą i z życiem. Wu-wei to bezwysiłkowa akceptacja i zgoda na to co się pojawia  i wydarza. To nieingerowanie i niedziałanie prowadzi do bycia prawdziwym, do robienia i bycia zgodnie z naturą i jej prawami. Wu-weiowiec to osoba wysokiej zajętości, ale jednocześnie każdą chwilą coraz bardziej wolna od wszelkich wewnętrznych poganiaczy, demotywatorów, krytyków i innych spiętych krzykaczy.