piątek, 28 września 2012

Zmiany życiowe, zmiany ciążowe

Różne zmiany w życiu sprawiają, że przystajemy na chwilę i zastanawiamy się nad sobą. Taką sytuacją jest niewątpliwie ciąża, czas niezwykły, ale jakże nowy i zaskakujący. Na początku, gdy się tylko dowiemy towarzyszą nam różne emocje, szczęście miesza się z niepewnością i obawami. Zaczyna się nowy rozdział w życiu, jak się do niego przygotować, co czytać, robić. W Internecie i na półkach w księgarniach znajdziemy mnóstwo porad, co mogę jeść, a czego nie tykać, ile mam spać, kiedy i jakie badania mam zrobić. Czy mam się zapisać na ćwiczenia, basen, jaką wybrać szkołę rodzenia, to wiele praktycznych i bardzo ważnych kwestii. Czasem w tym gąszczu marginalizujemy nasze emocje i potrzeby. Boimy się przyznać do uczuć i napięć jakie przeżywamy, żeby nie zostać odebraną jako wyrodna przyszła matka. Chowamy kawałek swojej kobiecości przed światem. Nawet nie wiemy, jak może być uwalniające gdy otworzymy się przed innymi kobietami, posłuchamy ich historii i obaw. Może się okazać, że nie jesteśmy same z naszymi myślami, że wcale nie musimy się obwiniać a po prostu dzielić z innymi. To ważne by ten czas przeżyć w spokoju i akceptacji tego co się pojawia. Warto skorzystać z grup, które oprócz pracy rozwojowej są okazją do spotkań z innymi kobietami.
Zapraszamy do tej przyjaznej przestrzeni przemiany życiowej już 13.10.2012 do Laboratorium Psychologii Procesu, więcej info na www.laboratorium-procesu.pl

środa, 4 lipca 2012

Labo na Wakacjach

Zespół Labo w rozjazdach do września:)

Życzę wszystkim udanych urlopów oraz owocnego podążania za snami :)

Marta

wtorek, 19 czerwca 2012

LABO 2012

Cieszę się, że zaglądacie na bloga!!! Wczoraj liczba odsłon przekroczyła 2000:) Jak na 4 miesiące jego istnienia to duży sukces i dlatego świętujemy dziś LABO 2012
Dzięki za zainteresowanie!!!

Duch PortLab

Na naszym ostatnim Laboratoryjnym spotkaniu rozmawiałyśmy o planach na kolejny rok. Nioczekiwanie dyskusja zeszła na tematy sportowe, emocje piłkarskie nadal krążyły w powietrzu.



 Był z nami jeden zagorzały kibic sportowy - Michaś, któremu po burzliwej wymiane zdań przymknęły się oczka:)


Pojawiały się różne pomysły, koncepcje i duchy.





Najwięcej przestrzeni i czasu zagrzał duch Portland. Kierunek, w którym zmierzamy będzie kontunuacją i rozplenianiem tego ducha w świecie, bo bardzo nam się on podoba:) Przejawia się on w autentyczności, w szczerość, zaufaniu, zrozumieniu, miłości, wierze we własne możliwości i we wszystkich ludzi, w akceptacji i odwadze do działania, do popełniania błędów i  do uczenia się. Myślę, że śmiało możemy nazwać go naszym Duchem PortLab:)

Sezam otwarty

Wczoraj wieczorem spotkaliśmy się w dużym gronie i dyskutowalismy o pieniądzach. Temat okazał się szeroki. Rozmawialiśmy o kulturowym i społecznym aspekcie pieniędzy, o przekonaniach jakie mamy na ich temat, o utartych schematach myślenia i powiedzeniach typu "od nędzy do pieniędzy"; "pieniądze są brudne". Oprócz głównego tematu pojawiły się wątki naszych życiowych doświadczeń związanych z zarabianiem, z chęcią życia z naszych pasji i robienia tego co naprawdę lubimy robić. W praktyczny sposób udało nam się zintegrować nasze potencjały, które możemy rozwijać już teraz. Okazało się, że nie potrzebujemy pieniędzy, aby czuć się szczęśliwymi, wartościowymi czy bezpiecznymi. Pieniądze, jak się okazało są środkiem do celu, a nie celem samym w sobie. Naprawdę bogate i ekscytujące życie, pełne pasji i robienia tego co się lubi możemy prowadzić bez posiadania pieniędzy. Doszlismy do wniosku, że pieniądze sa energią. Trzeba pozwolić sobie na jej przepływ, na wymianę, na dawanie i branie i zapraszać je do swojego życia. Ważna jest też równowaga między 'zarabianiem' a 'wydawaniem'.  

Dziękujemy wszystkim uczestnikom!!!

Jak zwykle było ucząco, karmiąco i naprawdę ekscytująco.
Wszystkim życzę z całego serca spełnienia marzeń, realizacji pasji oraz kasy...




Następne spotkanie w cyklu Cafe Pop już we wrześniu!!!



środa, 6 czerwca 2012

Sezamie otwórz się

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu Cafe POPularna. Tym razem porozmawiamy o pieniądzach




ZAPRASZAMY!!!!