wtorek, 23 października 2012

History healing - Gary Reiss w Polsce

Zapraszamy bardzo serdecznie na kolejną już wizytę dr Garego Reissa w Polsce. Tym razem będziemy zajmować się leczeniem naszych historycznych traum, spotkamy się w szerszym, międzynarodowym gronie. Przyjadą do nas goście z Izraela, Austrii, Niemiec.

TRANSFORMOWANIE I UZDRAWIANIE HISTORII -
TWORZENIE NOWEGO POCZĄTKU

Cykl warsztatów "Worldwork - praca ze światem" poświęconych wzajemnym relacjom w Europie Środkowej
Pierwsze spotkanie: Warszawa, 26 - 28 października 2012

Więcej informacji tutaj:  www.psychologia-procesu.org.pl

Worldwork to praca z konfliktami, z napięciami społecznymi metodami psychologii zorientowanej na proces. Jej celem jest budowanie społeczności, leczenie napięć, szukanie głębokiego porozumienia.

Poniżej dla przypomnienia zdjęcia z jednej z poprzednich wizyt Garego:





Psychopatologia procesowa

W poprzedni weekend w Laboratorium odbyły się zajęcia dla studentów, w ramach Studium Psychoterapii i Psychologii Procesu. Przyglądaliśmy się temu jak praca z procesem podchodzi do pracy z osobami z diagnozą psychiatryczną. Zajęcia prowadziła Agnieszka Kramm.
Praca z procesem od dawna zajmuje się wspieraniem osób tzw. chorych psychicznie, i rozwijaniem technik skutecznej pracy. Zastanawialiśmy się jak nasze podejście ma się do tradycyjnej psychiatrii, co z niej bierze, a z czym się nie zgadza.
Badaliśmy na ile zjawiska zaburzeń psychicznych są opisem nie tylko jednostkowego doświadczenia, ale i całej kultury, społeczności.

Uczyliśmy się pracować z depresją, z atakami lęku i paniki, z OCD, z głosami, z borderline.
W przerwach siedzieliśmy razem w kuchni, gadaliśmy, snuliśmy, śniliśmy, odpoczywaliśmy.







piątek, 12 października 2012

Śniące Labo

 
 
Na wczorajszym spotkaniu zespołu postanowiłyśmy zagłębić się w śnienie naszego Laboratorium. Nic tak nie zbliża jak spotkania na głębszym poziomie:)
 
Pojawiły się różne odczucia, głosy i refleksje. Dyskutowałyśmy dużo o odwiecznym konflikcie 'mieć czy być'. Nasze Laboratoryjne śnienie poszło w kierunku określenia sposobu bycia i wychodzenia do świata. Śniące ciało Labu okazało się być bardzo zorientowane na człowieka:)
 
Łatwiej jest działać i poprostu być kiedy jest się w większym gronie ludzi. Chcemy spotykać się więcej ze sobą, ze studentami i ze światem. Chcemy  duuużo procesować i transformować.  Chcemy wziąć na warsztat polskiego ciężkiego ducha i wspólnymi siłami trochę go odchudzić.

Szczegóły wkrótce...
 
 
 

wtorek, 9 października 2012

LAB w Polsat Cafe

Dziś w Laboratorium ekipa Polsat Cafe. Mini - nagranie wypowiedzi Agnieszki Kramm na temat nadmiernego organizowania życia przez kobiety. Jak wiadomo - kobiety są świetnymi organizatorkami, o czym świadczy choćby codzienna ekwilibrystka i logistyka życia rodzinnego, pilnowania grafiku codziennych zajęć całej rodziny, i jeszcze psa, i innych. Wg mężczyzn - czasem tej organizacji za dużo....
Główną atrakcją był Fred, choć na wizji się nie znalazł.

Oglądajcie nas w Polsat Cafe i innych, to dopiero początek!