poniedziałek, 19 listopada 2012

OPEN - LAB 22.11

Jeżeli chcesz:

  • napić się herbaty i z nami posiedzieć
  • zobaczyć jak działa Fundacja i Laboratorium od środka
  • masz pytania
  • chcesz podzielić się pomysłami
  • potrzebujesz wsparcia
  • pobyć i się ogrzać
  • przyprowadzić ze sobą kogoś
  • upewnić się kim jesteśmy, zanim zapiszesz się na warsztaty czy cokolwiek innego
  • porozmawiać o pracy z procesem

Zapraszamy na kolejne spotkanie otwarte


Jesteśmy dla Was, ale też dla siebie, w co drugi czwartek, w naszej siedzibie.

Kolejny otwarty czwartek już w tym tygodniu  22 listopada! O kolejnych będziemy przypominać na FB i naszym blogu.

Godziny w których na Was czekamy – 18.00 – 20.30.



Kolejny czwartek– zapraszamy Was, jesteśmy, czekamy...



Jeżeli dzielisz nasze marzenie budowania bezpiecznej przestrzeni i zwykłych spotkań

wpadnij do nas!



Agnieszka, Agata, Ania J., Ania Z., Justyna, Marta, Sylwia
 
 
 

sobota, 10 listopada 2012

OPEN - LAB inauguracja

W czwartek otworzyłyśmy drzwi i zaprosiłyśmy do nas. Na pogadanie, na herbatę, po nic konkretnego, po prostu. Nie spodziewałyśmy się, że od razu będziemy mieć gości, raczej myślałyśmy, że trochę czasu musi minąć, zanim informacje o naszym pomyśle rozejdą się i dotrą do zainteresowanych. A tutaj - czwartkowa niespodzianka - miałyśmy pierwszych gości!
Bardzo się cieszymy, to ulga dowiedzieć się, że nie śnimy same naszego snu o wspólnocie, że inni chętnie do niego dołączają. Że można ze sobą być, bez zobowiązań, poza rolami. Że wielu z nas potrzebuje miejsca i ludzi, i znajdzie czas, aby w codziennym zagonieniu - zatrzymać się na chwilę.
Na spotkaniu urodził się pomysł, aby w jeden z czwartków odbyła się u nas pewna tajemnicza impreza, pod tytułem WEŹ - DAJ (Agnieszka R. - dziękujemy za nazwę!), na razie tylko ją anonsujemy - szczegóły wkrótce.

Bardzo dziękujemy, że jesteście z nami, że dzielicie nasze marzenia, że przychodzicie do nas!

Zapraszamy w czwartek 22 listopada na kolejny OPEN - LAB, a poniżej - zdjęcia z czwartku.












poniedziałek, 5 listopada 2012

OPEN - LAB


Z naszych snów, ze spotkań w zespole, z wielu rozmów o tym, czym jest wspólnota i jak ją budować, zrodziło się w nas pragnienie, które nabrało konkretnego wymiaru.
Dużo rozmawiamy o tym, czym jest społeczność, jak ją tworzyć, jak czuć się bezpiecznie, jak wyrażać siebie, jak budować zamiast dzielić. Poczułyśmy jak bardzo brakuje nam takiego miejsca i możliwości zwykłych spotkań. Po prostu spotkań, otwartych drzwi, bez konieczności zapisania się na sesję, warsztat czy konsultację.



Na takie właśnie otwarte spotkania Was z całego serca zapraszamy!

Co z nich wyniknie – jeszcze nie wiemy. Może będziemy po prostu siedzieć i rozmawiać, a może dyskutować, wymieniać się informacjami, budować relacje, wspierać się w pomysłach, a czasem oglądać jakiś film?



Jeżeli chcesz:
  • napić się herbaty i z nami posiedzieć
  • zobaczyć jak działa Fundacja i Laboratorium od środka
  • masz pytania
  • chcesz podzielić się pomysłami
  • potrzebujesz wsparcia
  • pobyć i się ogrzać
  • przyprowadzić ze sobą kogoś
  • upewnić się kim jesteśmy, zanim zapiszesz się na warsztaty czy cokolwiek innego
  • porozmawiać o pracy z procesem
Zapraszamy!
Jesteśmy dla Was, ale też dla siebie, w co drugi czwartek, w naszej siedzibie.
Pierwszy otwarty czwartek już 8 listopada! O kolejnych będziemy przypominać na FB i naszym blogu.
Godziny w których na Was czekamy – 18.00 – 20.30.

Od najbliższego czwartku – zapraszamy Was, jesteśmy, czekamy...

Jeżeli dzielisz nasze marzenie budowania bezpiecznej przestrzeni i zwykłych spotkań
 wpadnij do nas!

Agnieszka, Agata, Ania J., Ania Z., Justyna, Marta, Sylwia

czwartek, 1 listopada 2012

Hallowu-wei

Wu-wei brzmi egzotycznie, ale nie jest to nazwa nowego tabletu ani pralki. Wu-wei to jedna z podstawowych zasad taoizmu, która w wielkim skrócie oznacza puszczenie się z nurtem natury. Jest poddaniem się biegowi rzeczy, ale jednocześnie nie oznacza bierności. Żyjąc wu-weiowo nie leży się na kanapie zajadąc chipsami  i czekając na oświecenie:). To taki rytm nieboksowania się ze sobą i z życiem. Wu-wei to bezwysiłkowa akceptacja i zgoda na to co się pojawia  i wydarza. To nieingerowanie i niedziałanie prowadzi do bycia prawdziwym, do robienia i bycia zgodnie z naturą i jej prawami. Wu-weiowiec to osoba wysokiej zajętości, ale jednocześnie każdą chwilą coraz bardziej wolna od wszelkich wewnętrznych poganiaczy, demotywatorów, krytyków i innych spiętych krzykaczy.  
 
 

wtorek, 23 października 2012

History healing - Gary Reiss w Polsce

Zapraszamy bardzo serdecznie na kolejną już wizytę dr Garego Reissa w Polsce. Tym razem będziemy zajmować się leczeniem naszych historycznych traum, spotkamy się w szerszym, międzynarodowym gronie. Przyjadą do nas goście z Izraela, Austrii, Niemiec.

TRANSFORMOWANIE I UZDRAWIANIE HISTORII -
TWORZENIE NOWEGO POCZĄTKU

Cykl warsztatów "Worldwork - praca ze światem" poświęconych wzajemnym relacjom w Europie Środkowej
Pierwsze spotkanie: Warszawa, 26 - 28 października 2012

Więcej informacji tutaj:  www.psychologia-procesu.org.pl

Worldwork to praca z konfliktami, z napięciami społecznymi metodami psychologii zorientowanej na proces. Jej celem jest budowanie społeczności, leczenie napięć, szukanie głębokiego porozumienia.

Poniżej dla przypomnienia zdjęcia z jednej z poprzednich wizyt Garego:





Psychopatologia procesowa

W poprzedni weekend w Laboratorium odbyły się zajęcia dla studentów, w ramach Studium Psychoterapii i Psychologii Procesu. Przyglądaliśmy się temu jak praca z procesem podchodzi do pracy z osobami z diagnozą psychiatryczną. Zajęcia prowadziła Agnieszka Kramm.
Praca z procesem od dawna zajmuje się wspieraniem osób tzw. chorych psychicznie, i rozwijaniem technik skutecznej pracy. Zastanawialiśmy się jak nasze podejście ma się do tradycyjnej psychiatrii, co z niej bierze, a z czym się nie zgadza.
Badaliśmy na ile zjawiska zaburzeń psychicznych są opisem nie tylko jednostkowego doświadczenia, ale i całej kultury, społeczności.

Uczyliśmy się pracować z depresją, z atakami lęku i paniki, z OCD, z głosami, z borderline.
W przerwach siedzieliśmy razem w kuchni, gadaliśmy, snuliśmy, śniliśmy, odpoczywaliśmy.